Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o.
“Woda Twoim Przyjacielem” – edukacja ekologiczna w skarżyskich wodociągach – Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o.

“Woda Twoim Przyjacielem” – edukacja ekologiczna w skarżyskich wodociągach

Home  >>  Aktualności  >>  “Woda Twoim Przyjacielem” – edukacja ekologiczna w skarżyskich wodociągach

“Woda Twoim Przyjacielem” – edukacja ekologiczna w skarżyskich wodociągach

15 czerwca 2016

„Woda Twoim Przyjacielem – poznaj, szanuj, chroń” to nazwa warsztatów edukacji ekologicznej, podczas których dzieci ze skarżyskich szkół uczą się o pracy oczyszczalni ścieków. Jest to już druga edycja tego programu realizowana w skarżyskich wodociągach.

Program jest pomysłem Staropolskiego Klastra Wodnego, stowarzyszenia, które powołali do życia w 2012 roku przedstawiciele spółek wodociągowych z województwa świętokrzyskiego. W tym gronie nie mogło zabraknąć Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku.

Uczniowie szkół podstawowych odwiedzają siedzibę oczyszczalni ścieków mieszczącą się przy ulicy 3 Maja. W poniedziałek na warsztatach inaugurujących drugą edycję programu, obecnych przywitał Prezes Zarządu Spółki Łukasz Żuchowski. O samej inicjatywie mówił przed naszą kamerą.

Dzieci udały się na teren oczyszczalni. Tam ich przewodnikami byli pracownicy naszej oczyszczalni. Dzieci na własne oczy zobaczyły jak przebiega proces oczyszczania ścieków od momentu dotarcia do oczyszczalni do ostatniego etapu, kiedy oczyszczone i bezpieczne dla środowiska opuszczają oczyszczalnię. Z zaskoczeniem patrzyły na różnicę w wyglądzie i zapachu pomiędzy ściekami, które wpływają do oczyszczalni, a ściekami oczyszczonymi, która ją opuszczają. W trakcie oprowadzania dzieci skrupulatnie robiły notatki, ponieważ później czekał na nie quiz o działaniu obiektu.

Jacek Kurpeta, Sebastian Gorzkowski