Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o.
20-lecie Gminy Skarżysko-Kościelne oraz obchody Święta Plonów – Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o.

20-lecie Gminy Skarżysko-Kościelne oraz obchody Święta Plonów

Home  >>  Aktualności  >>  20-lecie Gminy Skarżysko-Kościelne oraz obchody Święta Plonów

20-lecie Gminy Skarżysko-Kościelne oraz obchody Święta Plonów

29 sierpnia 2016

Ostatniej niedzieli, 28 sierpnia w Skarżysku Kościelnym miały miejsce obchody 20-lecia powstania Gminy połączone z corocznym gminnym świętem plonów. Z tej okazji Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku-Kamiennej, jako instytucja zaopatrująca mieszkańców Gminy w wodę pitną zostało zaproszone do obchodów tego ważnego święta. Nasz namiot stanął na placu Urzędu Gminy, wśród innych, wybitnych organizacji. Do dyspozycji mieszkańców i gości Gminy, a przed wszystkim dla najmłodszych przygotowane było już tradycyjnie koło fortuny, a do wspólnej zabawy zapraszał lubiany przez wszystkich Doktor H2O.

Po godzinie 13, gdy dobiegły końca uroczystości kościelne, barwny korowód prowadzony przez orkiestrę dętą pojawił się na placu, wprowadzając wyjątkowe wieńce dożynkowe i rozpoczęto wspólne świętowanie. Na stoisku Wodociągów, tak jak podczas innych eventów serwowana była pyszna woda wodociągowa, a gorąca aura, jaka miała miejsce tego dnia sprzyjała temu, że cieszyła się ona dużą popularnością, tym bardziej, że dla orzeźwienia podawana była ze świeżą cytryną.

Z upływem czasu pojawiało się coraz więcej rodzin, co sprawiło, że koło fortuny rozkręciło się na dobre. Każdy z uczestników miał okazję odpowiedzieć na tematyczną zagadkę, którą przygotował specjalnie Doktor H2O i w ten sposób sprawdzić swoją wiedzę na temat wody. Nikt nie odszedł od stoiska z pustymi rękami, ponieważ Wodociągi przygotowały wiele gadżetów, w tym bidony na wodę, pokrowce na smartfon, dmuchane piłki czy odblaski bezpieczeństwa, na najmłodszych czekały natomiast baloniki.

Doktor H2O zabawiał dzieciaki, ale i dorośli chętnie podchodzili do Koła Fortuny chcąc spróbować swojego szczęścia.

Wspólna zabawa przyczyniła się do propagowania wiedzy na temat wody i jej drogocennych właściwości, a każdy, kto chciał uzyskać więcej informacji od strony technicznej, miał taką możliwość, ponieważ przez cały czas na stoisku był obecny przedstawiciel MPWiK, który odpowiadał na pytania mieszkańców gminy.

Już wkrótce pojawimy się na kolejnych tego typu wydarzeniach, aby dalej promować naszą wodę, dlatego zapraszamy do śledzenia aktualności!